Литургија на претходноосветени дарови во Кратово

"Литургија на претходноосветени дарови во Кратово"

Во средата од третата седмица од Великиот Пост, 7 март 2018 г., во храмот на свети Јован Крстител во Кратово, митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, служеше Литургија на претходноосветени дарови.

На Светата Литургија верниот народ се причести со претходноосветените Христови Тајни.