Прием во манастирот на свети Јоаким Осоговски

"Прием во манастирот на свети Јоаким Осоговски"

Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, во манастирот на свети Јоаким Осоговски го прими Амбасадорот на Соединетите Американски Држави, Неговата Екселенција г. Пол Волерс, кој беше придружуван од градоначалникот на општина Крива Паланка г. Арсенчо Алексовски.