Осветување на храм на св. Николај Мирликијски

"Осветување на храм на св. Николај Мирликијски"

На 21.09.2015 година, кога го славиме Раѓањето на Пресвета Богородица, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф го освети храмот на свети Николај Мирликијски во село Умин Дол – Кумановско. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.