Шеснаесетта недела по Педесетница

"Шеснаесетта недела по Педесетница"

На 20.09.2015 година, во Шеснаесеттата недела по Педесетница (недела пред Воздвижението на Чесниот и Животворен Крст), Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Света Златоустова Литургија во храмот на Света Петка во Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.