Шеста недела по Педесетница

"Шеста недела по Педесетница"

На 28.07.2019 година, во Шестата недела по Педесeтница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф служеше Света Златоустова Литургија во манастирот на свети Јоаким Осоговски во Крива Паланка. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.