Собор на свети Архангел Михаил

"Собор на свети Архангел Михаил"

На 21.11.2014 година, кога Црквата го прославува соборот на светиот Архангел Михаил и бесплотните небесни сили, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, служеше Света Златоустова Литургија во храмот на света Троица во Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.