Излезе од печат вториот број од епархиското списание „Тавор“

"Излезе од печат вториот број од епархиското списание „Тавор“"

Во него ќе прочитате

Тавор бр. 2
1. Воведување во постот – Антониј, Митрополит Сурожски
2. Литургија на претходноосветени дарови – Протопрезвитер Виктор Потапов
3. Да не очајуваме, туку да гориме со сјајот на Воскресението – Антониј, Митрополит Сурожски
4. Пасхален фатализам – Архимандрит Сава Мажуко
5. Велигден во Авганистан – Презвитер Шон Левин
6. Лажната духовност на сегашноста (1) – Презвитер Радиша Јовановиќ
7. За магизмот и агностицизмот – Кирил, Митрополит Смоленски и Калининградски
8. Неопходно е сите да се причестуваат? – Преподобен Порфириј Кавсокаливиски
9. Слово за одгледување на децата – Светогорски старечник

Линковите за преземање се достапни на следниот линк: Издаваштво