Среда од Првата седмица на Великиот пост

"Среда од Првата седмица на Великиот пост"

На 04.03.2020 година, Неговото високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф, во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово служеше Големо повечерие со Канонот на свети Андреј Критски.