Сретение Господово

"Сретение Господово"

На 15 февруари 2014 година, на празникот на Сретението Господово, во храмот на света Троица во Куманово, митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, отслужи света Златоустова Литургија и во ѓаконски чин го ракоположи дипломираниот теолог Александар Тодоровски. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.