Сретение Господово

"Сретение Господово"

На 15 февруари 2020 година, кога Црквата го прославува Сретението Господово, Неговото високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф, служеше Света Златоустова Литургија во храмот на Света Троица во Куманово. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.