Свети Григориј Богослов

"Свети Григориј Богослов"

На 7 февруари 2017 година, кога Црквата го слави споменот на свети Григориј Богослов, во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово, митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше света Златоустова Литургија.

Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.