Вечерна богослужба во манастирот на свети Јоаким Осоговски

"Вечерна богослужба во манастирот на свети Јоаким Осоговски"

На 16.11.2019 година, кога го прославуваме споменот на преподобниот Јоаникиј Велики, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф служеше Вечерна богослужба во манастирот на свети Јоаким Осоговски во Крива Паланка.