Света Литургија на празникот Благовештение на Пресвета Богородица, во Штип

"Света Литургија на празникот Благовештение на Пресвета Богородица, во Штип"

На 07.04.2021 год., празник Благовештение на Пресвета Богородица, во храмот Успение на Пресвета Богородица, во нас. Ново Село, Штип, Неговото високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во сослужување со Митрополитот Брегалнички г.Иларион и Митрополитот г.Јосиф.