Света Литургија во Крстопоклона недела на Великиот Пост

"Света Литургија во Крстопоклона недела на Великиот Пост"

На 04.04.2021 год., Крстопоклона недела на Великиот Пост, (св. свештеномаченик Василиј Анкирски, св. Дросида Римска, преп. маченик Ефтимиј), во храмот на свети Јован Крстител, во Кратово, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.