Света Литургија во Неделата на Светите богоотци

"Света Литургија во Неделата на Светите богоотци"

На 10.01.2021 г., Недела на Светите богоотци, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Света Литургија, во манастирот Свети Јоаким Осоговски, во Крива Паланка.