Света Литургија во Недела на Православието

"Света Литургија во Недела на Православието"

На 21.03.2021 год., Недела на Православието, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во митрополитскиот соборен храм Св. Никола, во Куманово. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.