Света Литургија на Тодорова Сабота, во с. Конопница

"Света Литургија на Тодорова Сабота, во с. Конопница"

На 20.03.2021 год., прва сабота од Великиот пост и спомен на чудото на свети Теодор Тирон, Неговото високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј, служеше Света Литургија во храмот Св. Теодор Тирон, во с. Конопница, Крива Паланка. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.