Вечерна богослужба на преподобната маченичка Параскева Римјанка

"Вечерна богослужба на преподобната маченичка Параскева Римјанка"

На 7.08.2017 година, на празникот на преподобната маченичка Параскева Римјанка, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, служеше вечерна богослужба во храмот на света Петка во Бедиње – Куманово.