Света Литургија на празникот на свети Димитриј Солунски

"Света Литургија на празникот на свети Димитриј Солунски"

На 8.11.2020 г., кога Црквата го прославува светиот великомаченик Димитриј Солунски, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј, служеше Света Литургија во храмот на свети Димитриј, во Крива Паланка. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.