Свети великомаченик Георгиј Победоносец

"Свети великомаченик Георгиј Победоносец"

На 6 мај 2014 година, во манастирот на свети великомаченик Георгиј Победоносец во с. Дељадровце во Куманово, митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф отслужи Божествена Златоустова Литургија. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.