Вечерна богослужба во Куманово

"Вечерна богослужба во Куманово"

На 5 мај 2019 година, во навечерието на празникот на св. вмч. Георгиј Победоносец, во манастирот на свети великомаченик Георгиј во Куманово, Неговото Високопреосвештенство, митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф служеше вечерна богослужба.