Свети Климент Охридски

"Свети Климент Охридски"

На 8.12.2015 година, кога Црквата го слави споменот на свети Климент Охридски, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Света Златоустова Литургија во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.