Вечерна богослужба во Кратово

"Вечерна богослужба во Кратово"

На 18 декември 2019 година, во навечерието на празникот на светиот Николај Мирликијски, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф служеше Вечерна богослужба во храмот на свети Никола во Кратово.