Свети Николај Мирликиски

"Свети Николај Мирликиски"

На 19.12.2013 година, кога Црквата го празнува споменот на свети Николај Мирликиски, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, по покана на Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, служеше Света Златоустова Литургија во митрополитскиот соборен храм на свети Николај Мирликиски во Куманово На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.