Архиерејска Литургија во н. Црниче, Скопје

"Архиерејска Литургија во н. Црниче, Скопје"

На 09.01.2014г. година на денот кога Православната црква го слави споменот на светиот архиѓакон и првомаченик Стефан, Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан во сослужение на Митрополитот Кумановско – осоговски г. д-р Јосиф служеше Архиерејска Литургија во храмот Св. Петка во н. Црниче.

На многаја лета блаженејшиј Владико!

Извор: spe.org.mk