Светол Петок (Живоносен источник)

"Светол Петок (Живоносен источник)"

На Светол (Источен) Петок (17 април 2015 година), во храмот на света Параскева во Куманово, митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф отслужи Божествена Златоустова Литургија. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!