Воскресение Христово (втор ден)

"Воскресение Христово (втор ден)"

На 29 април 2019 година (понеделник од Светлата седмица) во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово, митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф служеше Света Златоустова Литургија. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.