Воскресение Христово (трет ден)

"Воскресение Христово (трет ден)"

На 10 април 2018 година (вторник од Светлата седмица), во храмот на свети Димитриј во Крива Паланка, митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф во сослужение со митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Света Златоустова Литургија.

На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Христос воскресна!
Навистина воскресна!