Воскресение Христово (трет ден)

"Воскресение Христово (трет ден)"

На 30 април 2019 година (вторник од Светлата седмица), во храмот на свети Јован Крстител во Кратово, митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф служеше Света Златоустова Литургија. Пред Литургијата, богословот Емануил Стефановски беше произведен во чтец. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.