Тодорова сабота во с. Конопница

"Тодорова сабота во с. Конопница"

На 16 март 2019 година (првата сабота од Великиот пост), кога Црквата го прославува споменот со чудото на свети Теодор Тирон, Неговото високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф, во храмот на свети Теодор Тирон во с.Конопница – Крива Паланка служеше Света Златоустова Литургија.
На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.