Тринаесетта недела по Педесетница

"Тринаесетта недела по Педесетница"

На 30.08.2015 година, во Тринаесеттата недела по Педсетница Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Света Златоустова Литургија во манастирот на свети Јоаким Осоговски во Крива Паланка. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.