Вечерна на Дваесет и четврта недела по Педесетница

"Вечерна на Дваесет и четврта недела по Педесетница"

На 21.11.2020 година, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Воскресна вечерна богослужба во соборниот храм Св. Никола, во Куманово.