Вечерна богослужба за Неделата четиринаесетта по Педесетница, пред Воздвижение

"Вечерна богослужба за Неделата четиринаесетта по Педесетница, пред Воздвижение"

На 25.09.2021 г., во храмот Света Троица, во Куманово, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Воскресна вечерна богослужба за Неделата четиринаесетта по Педесетница, пред Воздвижение (Спомен на осветувањето на храмот на Христовото Воскресение во Ерусалим; Свештеномаченик Корнилиј стотникот; Светите маченици Макровиј и Гордијан; Светата маченичка Кетевана; Преподобен Еротеј).