Вечерна богослужба во Кратово

"Вечерна богослужба во Кратово"

На 21 мај 2018 година, во навечерието на празникот на пренос на моштите на св. Николај Мирликијски, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Вечерна богослужба во храмот на свети Никола во Кратово.