Вечерна на Обновување на храмот на свети великомаченик Георгиј Победоносец во Лида

"Вечерна на Обновување на храмот на свети великомаченик Георгиј Победоносец во Лида"

На 15.11.2020 година, во навечерието на празникот на Пренесување на моштите на свети Георгиј од Никомидија во градот Лида Палестинска и Обновување на храмот на светиот великомаченик во Лида, Митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Вечерна богослужба во манастирот на св. великомаченик Георгиј, во Куманово.