Вечерна богослужба на преп. Григориј Декаполит и претпразненство на Воведение на Пресвета Богородица

"Вечерна богослужба на преп. Григориј Декаполит и претпразненство на Воведение на Пресвета Богородица"

Во понеделник (2.12.2013 г.), кога Црквата го празнува споменот на преподобен Григориј Декаполит и претпразненството на Воведение на Пресвета Богородица, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, служеше вечерна богослужба во Соборниот митрополитски храм на Свети Николај Мирликијски во Куманово.