Вечерна за Источен Петок – Балаклија

"Вечерна за Источен Петок – Балаклија"

На 16 април 2015 година (четврток од Светлата седмица), во храмот на света Петка во Бедиње – Куманово, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, служеше Вечерна богослужба.

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!