Вечерна за Источен Петок – Балаклија

"Вечерна за Источен Петок – Балаклија"

На 02 мај 2019 година (четврток од Светлата седмица), во храмот на света Петка во Бедиње – Куманово, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф, служеше Вечерна богослужба.