Вечерна богослужба во Кратово

"Вечерна богослужба во Кратово"

На 06 јули 2018 година, во навечерието на празникот на раѓањето на светиот пророк и претеча Јован Крстител – Иванден, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Вечерна богослужба во храмот на свети Јован Крстител во Кратово.