Вечерна на Воздвижение на Чесниот и Животворен Крст Господов

"Вечерна на Воздвижение на Чесниот и Животворен Крст Господов"

На 26.09.2020 година, во навечерието на празникот Воздвижение на Чесниот и Животворен Крст Господов, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј, служеше празнична Вечерна богослужба во манастирот на Св. Јоаким Осоговски, во Крива Паланка.