Вечерна богослужба во Крива Паланка

"Вечерна богослужба во Крива Паланка"

На 7 ноември 2015 година, во навечерието на празникот на светиот великомаченик Димитриј Солунски, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Вечерна богослужба во храмот на свети Димитриј во Крива Паланка.