Вечерна богослужба за Неделата девета по Педесетница

"Вечерна богослужба за Неделата девета по Педесетница"

На 21.08.2021 год. во митрополитскиот соборен храм Св. Никола, во Куманово, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Воскресна вечерна богослужба за Неделата девета по Педесетница (Св. апостол Матија; Св. маченик Антониј; Св. маченици Јулијан и Маркијан и другите со нив).