Вечерна богослужба за Недела на Православието

"Вечерна богослужба за Недела на Православието"

На 20.03.2021 год., во митрополитскиот соборен храм Св. Никола, во Куманово, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Вечерна богослужба за Неделата на Православието и во спомен на св. Теофилакт, епископ Никомидиски, св. свештеномаченик Теодорит.