Вечерна богослужба за празникот Отсекување на главата на св. Јован Крстител

"Вечерна богослужба за празникот Отсекување на главата на св. Јован Крстител"

На 10.09.2021 год., во навечерието на празникот Отсекување на главата на св. Јован Крстител, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Вечерна богослужба во храмот на Свети Јован Крстител, во Кратово.