Вечерна богослужба во храмот на света Петка во Бедиње

"Вечерна богослужба во храмот на света Петка во Бедиње"

На 26.10.2017 година, кога го прославуваме споменот на преподобната Параскева Епиватска, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Вечерна богослужба во храмот на Света Петка во Куманово.