Вечерна богослужба во храмот на света Петка, во Бедиње

"Вечерна богослужба во храмот на света Петка, во Бедиње"

На 26.10.2020 година, кога го прославуваме споменот на преподобната Параскева Епиватска, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Вечерна богослужба во храмот на Света Петка во Куманово.