Вечерна богослужба за празникот Преображение на Господ Исус Христос

"Вечерна богослужба за празникот Преображение на Господ Исус Христос"

На 18.08.2021 год., во манастирот на Св. Јоаким Осоговски, во Крива Паланка, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Вечерна богослужба за празникот Преображение на Господ Исус Христос.