Вечерна богослужба

"Вечерна богослужба"

На 19.09.2020 година, во Претпразништвото на Рождество на Пресвета Богородица, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј, служеше Воскресна вечерна богослужба во манастирот на свети Јоаким Осоговски, во Крива Паланка.