Вечерна богослужба: Собор на Пресвета Богородица. Свети Никодим Прилепски.

"Вечерна богослужба: Собор на Пресвета Богородица. Свети Никодим Прилепски."

На 07.01.2021 година, во храмoт Св. великомаченик Димитриј, во Крива Паланка, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Вечерна богослужба во чест на Соборот на Пресвета Богородица и за празникот на свети Никодим Прилепски.