Вечерна на Соборот на сите македонски светители

"Вечерна на Соборот на сите македонски светители"

На 03.10.2020, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј, служеше Воскресна вечерна богослужба за Оддание на празникот Крстовден и во празничен спомен на Соборот на сите македонски светители.